FOR TOYS
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Exponáty Grand Prix - FOR TOYS


Mathesso

Vystavovatel: Mathesso - Hala 2 - A19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Strategická a edukativní matematická hra. Desková hra na principu pexesa vyrobena z papíru a kartonu. Cena 421Kč.

Charakteristika:
Děti hra uvádí přirozenou cestou do světa čísel a matematiky. U všech věkových skupin odstraňuje blok na matematiku, podporuje logické a strategické uvažování.
Stávající uplatnění na trhu:
sériová výroba


Kvantum

Vystavovatel: Dino Toys s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Autorská česká desková hra, která nenásilnou formou učí děti počítání přes deset a zároveň strategické myšlení při využívání akcí s mimozemšťany. Ve hře se děti stávají kapitány vesmírné lodi, kterou musí dobře a rychle navigovat podle otáčených planetek, aby dorazili první na planetu Kvantum. Hra pro 2 - 6 hráčů, od 6ti let.

Charakteristika:
Zábavná dětská desková hra s přesahem pro prohlubování a zdokonalování v počtech a kombinačních schopnostech, aniž by si toho u hry děti všimly. Jednoduchá hra, odehraná do čtvrt hodiny. Krásné ilustrace, jednoduchá pravidla, pro více hráčů, velmi zábavná a adrenalinová, ve hře totiž hráči závodí s časem.
Stávající uplatnění na trhu:
Na trhu první vydání hry. Běžně dostupná v maloobchodech i na internetu, běžná distribuce.


Set variabilního nábytku

Vystavovatel: BaaVi - Hala 2 - A14

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Vyrobeno z vrstveného dřeva, materiál bříza, povrch ošetřen polyuretanovým lakem odpovídajícím normě EN71 odd. 3 (o bezpečnosti dětských hraček). Rozměry křesílka: výška: 30 cm (výška sedátka: 19 cm/13 cm), šířka: 30 cm, hloubka: 32,5 cm (hloubka sedátka: 30 cm), při použití jako stoleček plocha: 26,5 cm x 28 cm. Rozměry lavice: výška: 30 cm (výška sedátka 19 cm/13 cm), šířka: 65,5 cm (šířka sedátka: 62 cm), hloubka: 32,5 cm (hloubka sedátka: 30 cm, při použití jako stolek plocha 62 x 28 cm. Nosnost křesílka i lavice je 85 kg. Dodací lhůta: skladem Cena: křesílko 990 Kč, lavice: 1190 Kč

Charakteristika:
Set variabilního nábytku, který se skládá ze dvou křesílek a jedné lavice je velmi pohodlný a hladce zaoblená držátka skvěle padnou do dětských ruček, děti si ale zamilují i možnost změnit rychle křesílko nebo lavici dostatečně velký stoleček. Určitě i dospělí ocení možnost využít nábytek i jako stabilní bytelný stupínek. Pouhým otočením křesílka nebo lavice o 90 stupňů se tak z něho rázem stane stoleček na kreslení/tvoření/svačení...cokoliv Vás napadne. Sezení pak má dvě polohy - nižší, ve výšce 13 cm, které je vodné pro větší děti, a vyšší, ve výšce 19 cm, které určitě ocení děti menší.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba


Detektiv Kočička

Vystavovatel: Dino Toys s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Zábavná kooperativní detektivní hra pro děti od šesti let. 6 podivných a velmi vtipných detektivních případů, které děti pomáhají vyřešit společně s Detektivem Kočičkou. Vyslýchají společně podezřelé, hledají různé stopy a indicie až nakonec musí ukázat na toho správného pachatele. Je to velmi chytlavé, děti prožívají příběh a spolupracují.

Charakteristika:
Velmi originální pojetí,které nutí děti vžít se do příběhu, zapojit mozkové buňky, zároveň být nad věcí, pamatovat si alibi podezřelých a logicky uvažovat a dávat si dohromady souvislosti. Zápletky jsou humorné a děti se u nich skvěle baví.
Stávající uplatnění na trhu:
Česká lokalizace hry od francouzských autorů, první vydání, týden na trhu.


UCHO party hra

Vystavovatel: Dino Toys s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Party desková hra z prostředí neslyšících pro slyšící. Hráči pomocí znakové řeči a odezíráním ztvárňují svému týmu předem stanovená slova a tím se učí alespoň nejpoužívanějším výrazům ve znakové řeči. Je na trhu teprve měsíc, ale sklízí velmi pozitivní reakce od hráčů i nehráčů. Navíc její koupí podporujete organizaci Tichý svět.

Charakteristika:
Unikátní český autorský projekt, který šíří osvětu ve znalosti znakové řeči a přibližuje běžným slyšícím smrtelníkům svět neslyšících a to velmi zábavnou formou. Hra se vytvářela ve spolupráci s Tichým světem, její pravidla jsou zábavná a zárověň poučná. Hráči se opravdu během několika her pomalu učí různé výrazy ve zn. řeči
Stávající uplatnění na trhu:
První vydání v září 2022,velmi čerstvá novinka, která už teď vzbuzuje velmi pozitivní ohlasy.


Oboustrannné hračky Tyrannosaurus a Želva

Vystavovatel: Noe - Hala 2 - C09a

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Oboustrannné hračky Tyrannosaurus a Želva se dají otočením proměnit do různých podob dle dané fáze vývoje - od líhnutí z vajíčka až po dospělého jedince. Tyrannosaurus i Želva jsou zároveň plnohodnotným maňáskem s pohyblivou hlavou a předními končetinami. Přeměnou hračky si děti dokonale procvičí jemnou motoriku a prostorovou představivost. Obě hračky byly letos oceněny odbornou porotou jako SPRÁVNÁ HRAČKA. Jsou vyrobeny z příjemného pracího bavlněného úpletu, vycpávkou je pružné polyesterové vlákno a pěnový polyurethan.


Nová řada českých šifrovacích her Šifry Emila Holuba a Šifry hradu Zvíkova

Vystavovatel: Dino Toys s.r.o. - Hala 2 - A12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Nové unikátní české šifrovací hry, se kterými se vydáte na dobrodružnou výpravu po stopách Emila Holuba do nitra Afriky nebo se vnoříte do tajů záhadami opředeného hradu Zvíkov. V krabičce najdete 9 šifer. Kooperativní hra, kterou vás provede propracovaný on-line systém s vypravěčem, který vás vtáhne do děje.

Charakteristika:
Naprosto unikátní český projekt, který ještě na trhu není. Kooperace s kamarády, zábava při řešení šifer, prolínání off-line a on-line světa. Podporuje logické myšlení, přináší opravdu bohatý adrenalinový zážitek. Kvalitní a zajímavé provedení. Např. mapa na opravdovém mapovém papíru zůstane po odehrání jako suvenýr.
Stávající uplatnění na trhu:
První série vyšla v září ve dvou tématech Šifry Emila Holuba právě proto, že je rok Emila Holuba a druhé Šifry hradu Zvíkova. V září byly Šifry křtěné cestovatelem Danem Přibáněm.


Plán výstaviště

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje